فارسی شنبه تا چهارشنبه 8:00-17:00 02188249008
info@zarfam-co.com

افغانستان بازار صادراتی ماندگار برای ایران

پاکستان تنها رقیب ایران

افغانستان بازار صادراتی ماندگار برای ایران/ پاکستان تنها رقیب ایران

طی تفاهم به عمل آمده بین مدیران بازرگانی بین المللی زرفام و شرکت تجارتی رابح امین لمیتد (تجار افغانی) زمینه همکاری طرفین جهت صادرات کالای ایرانی به افغانستان فراهم گشت. طرفین ضمن تاکید بر دائمی بودن تبادلات تجاری میان ایران و افغانستان اظهار داشتند: ایران و افغانستان به دلیل نزدیکی فرهنگی، جغرافیایی، زبانی و ذائقه در طول تاریخ و در تمام شرایط سیاسی و اقتصادی در کنار هم بوده‌اند و از دیرباز افغانستان بازاری ماندگار برای ایران بوده است.
محمدعلی قنبری مدیرعامل بازرگانی بین المللی زرفام در این رابطه اعلام داشت شرکت بازرگانی بین المللی زرفام آمادگی دارد کلیه کالاها در زمینه صنایع غذایی را جهت صادرات به کشور افغانستان با قیمت مقطوع تامین نماید. همچنین ابراز داشت این امر موجب رونق گرفتن صنایع کوچک تولیدکننده مواد غذایی و اشتغال زایی در این حوزه خواهد بود و در شرایط فعلی اقتصادی کشور ورود ارز به کشور امری مهم و ضروری می باشد.
روح الله امینی مدیرعامل شرکت رابح امین لمیتد افزود کالاهای ایرانی از لحاظ ظاهر و کیفیت مورد توجه مردم افغانستان است و این مهم باعث شده در سال های اخیر حجم صادرات کالای ایرانی به افغانستان به حدود سه میلیارد دلار برسد. وی ابراز امیدواری کرد با شروع این همکاری گامی در جهت رونق کسب و کار بین تجار ایرانی و افغان برداشته شود.
همچنین طرفین توافق نمودند در زمینه فناوری های جدید، ساخت دستگاه تولید آب همکاری نمایند.

پاسخ بدهید